W meczu kończącym drugi dzień XI Memoriału Józefa Gajewskiego siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali Indykpol AZS Olsztyn 3:1. MVP, czyli najlepszym graczem spotkania, został Jakub Rohnka, przyjmujący biało-niebieskich.

Sobotni (22.08) mecz rozpoczął się od szalonego, pierwszego seta, który przyniósł zgromadzonym kibicom mnóstwo emocji. Ostatecznie to gospodarze zwyciężyli do 35 punktów i otworzyli wynik meczu. Druga odsłona spotkania to kontynuacja dobrej gry biało-niebieskich, którzy powiększyli prowadzenie. W trzecim secie do głosu doszli olsztynianie, którzy nie pozostawili złudzeń gospodarzom i zwyciężyli bardzo wysoko, bo do 11 punktów. Pobudzeni wysokim zwycięstwem gości suwalczanie rozpoczęli czwartą partię z animuszem i utrzymywali swoje poczynania na dobrym poziomie. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala skutecznie punktowali zespół z Olsztyna i przypieczętowali drugie zwycięstwo w turnieju.

Momentami odczuwaliśmy zmęczenie.

Powiedział Jakub Rohnka, przyjmujący Ślepska Malow Suwałki.

W innych meczach drugiego dnia XI Memoriału Józefa Gajewskiego Trefl Gdańsk pokonał pierwszoligowy BAS Białystok 3:2, natomiast VERVA Warszawa ORLEN Paliwa w trzech setach zwyciężyła z Cerradem Eneą Czarnymi Radom.

W niedzielę (23.08) rozegrane zostaną dwa mecze, po których nastąpi uroczyste zakończenie turnieju. Trefl Gdańsk zmierzy się o 17:30 z Indykpolem AZS Olsztyn, a Ślepsk Malow Suwałki zagra o 20:00 z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa.