Dzisiaj, tj. 12.03.2020 roku, Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz w związku z panującą w Polsce i Europie sytuacją i rozprzestrzenianiem się tzw. koronawirusa (wirusa COVID-19), odwołał wszystkie imprezy sportowe i kulturalne (także te na hali Suwałki Arena), ogłosił także zamknięcie galerii sztuki i muzeów. Zamknięty będzie poza tym Aquapark Suwałki i odwołane są zajęcia w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Od dziś przez kolejne 2 tygodnie zamknięte będą wszystkie placówki oświatowe, żłobki i kluby dziecięce w całym kraju. Jest też zalecenie o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Te działania wdrożyliśmy już w Suwałkach. Ponadto podjąłem decyzję o odwołaniu wszystkich wydarzeń sportowo – artystycznych, zajęć w Suwalskim Ośrodku Kultury i Ośrodku Sportu i Rekreacji. Zdecydowałem również o zamknięciu suwalskich pływalni w tym Aquaparku.

Podjęte kroki uzasadniono troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Koronawirus rozprzestrzenia się mianowicie w dużych skupiskach ludzi.

Do chwili obecnej nie rozpoznano koronawirusa u żadnego z pacjentów przebywających w szpitalu w Suwałkach.

Pełna treść apelu Prezydenta dostępna poniżej

Koronawirus Suwałki – apel Prezydenta

Nie da się ukryć, że mieszkańcom Suwak i innych miast Polski bardzo udzieliła się panika związana z obecną sytuacją. Ludzie robią zapasy żywności, noszą maski, które de facto nie pomagają osobom zdrowym. Warto jest w tym wszystkim zachować zdrowy rozsądek, co podkreśla także Prezydent:

Proszę bądźmy czujni, ale zachowajmy przy tym spokój i zdrowy rozsądek.

O rozwoju sytuacji będziemy informowali na naszej stronie.

Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

Objawy, zarażenie, prewencja

Author

Suwałki Arena - strona nieoficjalna. Aktualności, informacje o wydarzeniach sportowych, koncertach, terminy, galerie zdjęć, filmy.

Komentarze: 1

Skomentuj